Venkovní / Vnější / Exteriér

Hlavní výhody plastových obkladových palubek:

  • odvětrávání fasády (komínový efekt)
  • minimální nároky na údržbu bez potřeby povrchové úpravy
  • jednoduchá, rychlá a suchá montáž
  • dlouhá životnost a vysoká odolnost vůči vlhkosti, mrazům a UV záření (10 let záruka na materiál)
  • moderní design, nízká hmotnost, výhodná cena
  • dobré tepelně izolační vlastnosti

 

 

 

Palubky jsou vhodné k obkládání v exteriéru i interiéru - zakrytí stropů, obložení stěn, podhledů krovů, vikýřů, štítů, soklů i celých domů. Při použití pomocné izolace vzniká zateplovací systém domu či jeho části.  

Montáž palubek:

Instalace plastových palubek není složitá. Palubky se montují klasickým systémem pero-drážka. Pro montáž obkladu z plastových lamel je nutné připravit dostatečně rovný, pevný a únosný podklad - např. nosný rošt z dřevěných latí. Při použití v kombinaci se zateplením je využíván dvojitý rošt (viz komínový efekt). Plastové palubky jsou k roštu upevňovány pomocí nerezových vrutů či spon. Podrobný montážní návod viz níže. Instalační návod ventilačních mřížek (koleček) zmíněných v oddílu "barvy, typy, profily" je součástí každého balení.

KOMÍNOVÝ EFEKT - zajišťuje odvětrávaní fasády, řeší problémy s vlhkým zdivem, Vznik efektu je podmíněn vytvořením vzduchové mezery mezi stěnou a obkladem (v případě montáže bez zateplení s jednoduchým roštem) nebo vytvořením vzduchové mezery mezi izolačním materiálem a obkladem (v případě montáže se zateplením s dvojitým roštem). Vytvořená vzduchová mezera slouží k odvodu vlhkosti (prouděním vzduchu).

(Při použití izolačních materiálů se doporučuje mezera alespoň 2cm, při instalaci bez izolačních materiálů minimálně 1cm.)

 

 

 

© Dřevo-door.cz, Všechna práva vyhrazena. Power by {creatia}.cz.